OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Od ledna 2016 výrazně zdraží stavební pozemky prodávané plátci DPH

Novela zákona o DPH zásadním způsobem ovlivní od počátku roku 2016 ceny stavebních pozemků. Za stavební pozemek budou nově považovány i takové parcely, ke kterým jsou již přivedeny inženýrské sítě a to i přes to, že na ně ještě nebylo vydáno stavební povolení nebo souhlas s provedením stavby. Převod takového pozemku tak bude od začátku roku 2016 podléhat DPH ve výši 21%. Počet pozemků, na které se bude nově vztahovat DPH 21%, se značně rozšíří.

Kupujícím, kteří jsou plátci DPH to bude jedno, protože si přičtené DPH následně odečtou. Neplátcům DPH se ale touto novelou zákona zvýší cena nakupovaného pozemku o 21%, což není málo.

 

Ing. Radek Hoďák


Jmenuji se Radek Hoďák a jsem samostatný realitní makléř, člen Realitní komory České republiky.

Pracuji jinak než většina realitních makléřů, zabývám se především prodejem a pronájmem nemovitostí přes internet a sociální sítě. Natáčím videoprohlídky, používám osobní PPC reklamu, Facebook, Google+, YouTube, vytvářím weby nemovitostí, propaguji nemovitosti pomocí email marketingu a affiliate programů.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.