OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Přiznání k dani z nemovitých věcí podejte do konce ledna 2018

 
Ten, kdo je vlastníkem nemovitosti k prvnímu lednu 2018, podává do konce ledna 2018 daňové přiznání k dani z nemovitých věcí a následně musí do konce května 2018 daň zaplatit. Je to jediná daň, která se platí předem.

Přiznání k dani z nemovitých věcí musí podat všichni, kteří si v předchozím roce 2017 pořídili nebo dostali darem novou nemovitost, nebo měnili skutečnosti, které ovlivňují vyměření daně - přistavovali a změnili tak výměru nemovitosti, změnili využití parcely... Rozhodující je stav nemovitostí k 1.1.2018.

Pokud jste požádali o zápis do Katastru nemovitostí v minulém roce 2017, ale zápis se uskutečnil až v roce 2018 , máte na podání daňového přiznání prodlouženou lhůtu, tj. nejpozději do tří měsíců po konci měsíce od provedení vkladu vlastnického práva do Katastru nemovitostí.

Pokud jste nemovitost nabyli nebo prováděli změny dříve než v minulém roce 2017 a daňové přiznání jste již jednou podali, vztahuje se na vás následně jen každoroční placení daně.

Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí se podává finančnímu úřadu, v jehož územní působnosti se nemovitost nachází, což odpovídá uzemně kraji. K podání přiznání můžete využít kterýkoliv finanční úřad daného kraje.

Vaše daňová povinnost ke všem nemovitostem, které leží na území jednoho kraje, se pak za všechny nemovitosti v daném kraji hradí jednou společnou platbou. Pokud vlastníte nemovitosti v různých krajích a máte povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí, musíte v každém kraji podat přiznání zvlášť.

Lhůta na podání daňového přiznání  k dani z nemovitých věcí je 31. leden 2018. Rozhodujícím okamžikem je datum na podacím razítku úřadu nebo pošty. Přiznání k dani z nemovitých věcí můžete vyplnit a podat také elektronicky na www.daneelektronicky.cz.

Zaplatit daň z nemovitých věcí za rok 2018 je nutné do konce května 2018.

Daň z nemovitých věcí se řídí Zákonem o dani z nemovitých věcí č. 338/1992 Sb.

 

Ing. Radek Hoďák


Jmenuji se Radek Hoďák a jsem samostatný realitní makléř, člen Realitní komory České republiky.

Pracuji jinak než většina realitních makléřů, zabývám se především prodejem a pronájmem nemovitostí přes internet a sociální sítě. Natáčím videoprohlídky, používám osobní PPC reklamu, Facebook, Google+, YouTube, vytvářím weby nemovitostí, propaguji nemovitosti pomocí email marketingu a affiliate programů.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.