OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Přiznání k dani z nemovitých věcí podejte do konce ledna

 
Ten, kdo je vlastníkem nemovitosti k prvnímu lednu, podává do konce ledna daňové přiznání k dani z nemovitých věcí a následně musí do konce května téhož roku daň zaplatit. Je to jediná daň, která se platí předem.

Přiznání k dani z nemovitosti musí podat všichni, kteří si v předchozím roce pořídili nebo dostali darem novou nemovitost, nebo měnili skutečnosti, které ovlivňují vyměření daně - přistavovali a změnili tak výměru nemovitosti, změnili využití parcely...

Pokud jste požádali o zápis do katastru v minulém roce, ale zápis se uskutečnil až letos, máte na podání daňového přiznání prodlouženou lhůtu, tj. nejpozději do tří měsíců po konci měsíce, ve kterém byly změny zapsané do katastru.

Pokud jste nemovitost nabyli dříve než v minulém roce a daňové přiznání jste již jednou podali, vztahuje se na vás následně jen každoroční placení daně.

Daňové přiznání se podává finančnímu úřadu, v jehož územní působnosti se nemovitost nachází.

 

Ing. Radek Hoďák


Jmenuji se Radek Hoďák a jsem samostatný realitní makléř, člen Realitní komory České republiky.

Pracuji jinak než většina realitních makléřů, zabývám se především prodejem a pronájmem nemovitostí přes internet a sociální sítě. Natáčím videoprohlídky, používám osobní PPC reklamu, Facebook, Google+, YouTube, vytvářím weby nemovitostí, propaguji nemovitosti pomocí email marketingu a affiliate programů.


 

TOPlist

 

Přidat komentář

Hlavní město Slovenska

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.