OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Prodej s více realitkami

Prodej nebo pronájem nemovitosti s více realitními kancelářemi najednou je velká chyba, která vám ve svém důsledku může hodně snížit cenu vaší nemovitosti a vlastní prodej hodně oddálit.

V čem je problém prodeje nemovitosti více realitkami?

Každá realitní kancelář si upraví popis vaší nemovitosti na prodej svým způsobem, tak že výsledkem je: Kolik realitek, tolik popisů vaší nemovitosti. Když si pak vyjedete vaši nemovitost na nějakém realitním serveru, zjistíte, že liší výměry, vybavení a co je hodně podstatné, často i cena, protože některé z realitek si ukrojí nějaký ten tisíc ze své provize a snaží se tímto způsobem získat výhodu proti jiným realitkám.

Po tomto zmatku v inzerci vaší nemovitosti získá potenciální kupující dojem, že se vaše nemovitost nabízí neúspěšně na prodej již hodně dlouho a nikdo o ni nemá kromě realitek zájem.

Komunikace s více realitkami

Brzy budete mít v celém prodeji vaší nemovitosti zmatek. Zapomenete komu jste co řekli nebo neřekli, makléři vás budou časem tlačit ke snižování ceny. Pokud to budete chtít mít alespoň trochu pod kontrolou, musíte pravidelně všechny informovat o změnách a kontrolovat, jestli všichni makléři změny realizovali v inzerci vaší nemovitosti.

Motivace makléře

Při prodeji s více realitními kancelářemi nejsou makléři motivováni vynaložit maximální úsilí při prodeji právě té vaší nemovitosti, protože se jim může stát, že vynaloží spoustu peněz do inzerce a závěrem vaši nemovitost prodá jiná realitní kancelář, která má v nabídce stejnou nemovitost za nižší cenu, nebo použije nějaký jiný nekalý manévr.

Moje rada - prodávejte sami, nebo s jednou realitkou

a smlouvu podepište maximálně na 3 měsíce, aby jste si zvoleného makléře a realitní kancelář oťukali. Smlouvu můžete kdykoliv prodloužit ...

Nabízím nadstandardní realitní služby

Moje realitní služby jsou primárně zaměřené na propagaci nemovitostí na internetu.

Odkud jste se o této stránce dozvěděli? ... přece přes internet!

...více informací naleznete ZDE

 

Ing. Radek Hoďák


Jmenuji se Radek Hoďák a jsem samostatný realitní makléř, člen Realitní komory České republiky.

Pracuji jinak než většina realitních makléřů, zabývám se především prodejem a pronájmem nemovitostí přes internet a sociální sítě. Natáčím videoprohlídky, používám osobní PPC reklamu, Facebook, Google+, YouTube, vytvářím weby nemovitostí, propaguji nemovitosti pomocí email marketingu a affiliate programů.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.