OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Rady pro nájemce

V případě, že se nechcete vázat na konkrétní místo, nebo nemáte dostatečné prostředky na pořízení nemovitosti, je ideálním řešením bydlení pronájem.

Realitní makléř

vám může pomoci s výběrem nemovitosti tak, aby cena i kvalita odpovídala aktuální situaci na trhu a zároveň splňovala vaše požadavky. Makléř zajistí prohlídky nemovitostí, zkontroluje veškeré smluvní dokumenty, asistuje při prohlídkách a převzetí nemovitosti, aby maximálně hájil vaše zájmy.

Výběr nemovitosti k pronájmu

Realitní makléř vybere nemovitost, která splňuje vaše požadavky a vyhovuje vašim finančním možnostem.

Prohlídka vámi vybrané nemovitosti

Realitní makléř domluví prohlídku nemovitosti, která vás zaujala, a zároveň zjistí veškeré dostupné informace nejen o nemovitosti a o okolí. Vyhodnotí, zda cena pronájmu odpovídá stavu nemovitosti a aktuální nabídce na trhu.

Domluvení podmínek

Dohoda s pronajímatelem obsahuje podmínky pronájmu, cenu, dobu trvání, případně nějaká omezení související s pronájmem, vyúčtování záloh a podobně. Obvykle se nájemné sjednává na dobu určitou s možností prodloužení.

Nájemní smlouva

Váš makléř příprví nájemní smlouvu, která ošetřuje podmínky smluvního vztahu.

Převzetí nemovitosti

Při převzetí nemovitosti zajistí makléř či majitel nemovitosti k podpisu předávací protokol, ve kterém kromě stavu a případných nedostatků ve vybavení či příslušenství, odečte stavy měřidel energií - teplá a studená voda, elektřina, plyn.

Vyúčtování záloh na služby

Majitelem či správcem nemovitosti jsou obvykle jedenkrát ročně zúčtovány předpisy záloh na služby podle reálné spotřeby a vám jako nájemci je buď vrácen přeplatek či doúčtován nedoplatek.

Prodloužení nájemní smlouvy

Nájemní smlouva bývá nejčastěji uzavírána na dobu určitou. Před uplynutím této doby je nutné dle podmínek smlouvy v předstihu požádat o prodloužení nebo zrušení nájemního vztahu, případně si dohodnout nové podmínky.

 

Ing. Radek Hoďák


Jmenuji se Radek Hoďák a jsem samostatný realitní makléř, člen Realitní komory České republiky.

Pracuji jinak než většina realitních makléřů, zabývám se především prodejem a pronájmem nemovitostí přes internet a sociální sítě. Natáčím videoprohlídky, používám osobní PPC reklamu, Facebook, Google+, YouTube, vytvářím weby nemovitostí, propaguji nemovitosti pomocí email marketingu a affiliate programů.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.